WILDARIUM'a HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı egzotik canlı ve botanik alan tasarım mimarı olan wildarium'a hoş geldiniz. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

Hayalci Şirin

Üye
 • İçerik sayısı

  4
 • Katılım Tarihi

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

Hayalci Şirin last won the day on Mart 16 2017

Hayalci Şirin had the most liked content!

Hayalci Şirin Hakkında

 • Doğum Günü
 1. Teşekkür ederim arkadaşlar, elbette gecko diğer sürüngenlere göre bakımı ve üretimi biraz daha kolay olduğunu görüyoruz benim gecko üretim tecrübem olmadı lakin edindiğim bilgilerden bir konu derleyebilirim.
 2. Crested Gecko Crested gecko 1994'e kadar Yeni Kaledonya'da soyu tükendiği sanılan bir gecko türüdür. 1994'te yeniden keşfedilmiş ve captive bred olarak üretilip hobiye kazandırılmıştır. Tanım Ağaçlarda yaşayan gececil canlılardır, gündüzleri saklanır geceleri avlanırlar, her yüzeye tırmanabilirler ve iyi zıplarlar. Stresten ve sert temaslardan dolayı kuyruklarını bırakırlar yerine yenisi çıkmaz lakin bu hobi de sık karşılaşılan bir durumdur. Gözkapakları yoktur, gözlerine gelen tozları silmek ve gözlerini nemlendirmek için dillerini kullanırlar. Yaşam Alanı Adult boyda bir crested gecko için minimum teraryum ölçüleri 30*30*45 olmalıdır. Teraryumun yüksekliği boy ve eninden fazla olmalıdır. Teraryumda bolca dal ve bitki bulunmalıdır, ayrıca saklanma mağarası bulunmalıdır. 1e 3d şeklinde bakılabilirler. Taban alanında 5 cm derinliğinde torf bulunmalıdır.Kullanılacak özel bir ışık yoktur hareketlerini gözlemlemek için led ışıklar kullanılabilir, ısı veren ışıklar kullanılmamalıdır. Sıcaklık ve Nem Gündüzleri 26-28°C sıcaklık aralığında olmalıdır. Geceleri 22°C civarı olmalıdır.Kış aylarında teraryumun bir tarafı sıcak bir tarafı serin olmalıdır sıcak bölge için ısıtıcı ped kullanılabilir. Nem ise %60 civarı olmalıdır. Günde 2 defa teraryuma sprey ile su sıkılmalıdır. **Beslenme** Hem böcek hem meyve yerler eğer bulunabilirse "repashy crested gecko diet" uygun bir üründür. Ama bulunamazsa bir gün meyve bir gün böcekçil beslenebilir cırcır böceği, un kurdu, dubia ve diğer böcekler onlar için uygun besinlerdir, böceğin boyu gecko'nun iki gözü arasındaki mesafeden küçük olmalıdır. Verilebilecek meyveler ise(püre şeklinde) muz, şeftali, kayısı, mango, armut olabilir.Haftada 3 defa d3lü kalsiyuma bulanmış böcek verilmelidir 2 haftada bir de aynı şekilde multivitamin verilmelidir. Ayrıca böyle bir sistem uygulanabilir. Crested geckolar renk ve morph zenginliğine sahiptir.
 3. Sağolun arkadaşlar canlı yemler de dahil olmak üzere araştırmalarım ve derlemelerim devam etmekte yakında paylaşacağım
 4. Merhaba arkadaşlar yabancı bir kaynaktan çevirdiğim, canlı yemlerin besin değerleri tablosunu forumumuza sunuyorum hatalarım varsa affola.