WILDARIUM'a HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı egzotik canlı ve botanik alan tasarım mimarı olan wildarium'a hoş geldiniz. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

CyBeRr

Red Eye Tree Frog Paladaryum Kurulumu

Bende bu aralar Red Eyed Tree Froglara bir paladaryum yapma aşamasındayım.

Hem sizlere fikir vermek hem de fikir alabilmek açısından konu açmak istedim :)

Kullanacağım teraryum 45x45x60h bir teraryum. Altta bir 10cm su olacak. Ortada bulabilirsem güzel bir çöl kütüğü olacak.

Yanlarda saksılarda bir kaç canlı bitki olacak ama bitkiler konusunda biraz sıkıntı çekiyorum istediğim gibi geniş yapraklı bir bitki bulamadım şuan için.

Saksıları Poliüretan köpük ile kaplayıp kuruduktan sonra maket bıçağı ile şekil verip üzerini siyah soğuk silikon ile kapladım. Tabi biraz da güzel görünsün diye düz siyah yapmak yerine aralarda poliüretanın sarı kısmını da bıraktım. Ama ileride sıkıntı olur mu şuan için bilmiyorum.

Aslında Poliüretan köpüklerin siyah olanları da var. Yurtdışında Dragonstrand'ın KammerFlage için hazırladığı teraryumda kullandığında gördüm. Türkiye'de araştırdım. Bir markanın bulabildim. Ama onun satışta olanını bulamadım.

Ürün bu: http://www.promast.com.tr/tr/products/detail/11

Siteye mesaj attım ama henüz dönüş yok. Bulan eden duyan olursa bana da haber verirse sevinirim :)

Neyse sonraki kısımda Rainchamber kurmayı planlıyorum. Üretim için nerdeyse zorunlu. Bunun için de ekstra yağmurlama sistemi kuracağım. Aynı suyu devir daim yoluyla yukarıdaki nozzlelardan tekrar aktaracak. Tabi suda da pislikleri temizlemek için bir akvaryum motoru çalıştıracağım. Ayrıca da suyu çeken kısıma hava taşı takacağım. Ama burdaki sorun motorun suyu çekip çekemeyeceği. Onu kurduğum zaman öğrenebileceğim :)

Bakalım şimdilik projenin başındayım. Devamını da paylaşacağım sizlerle.

Şuan için de hiç fotoğraf çekmedim maalesef.

blue80s bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Harika olmuş hocam bu ben konuyu favorilere aldım takipteyim. B) gelişmeleri kare kare görürsek süper olur ! B) Bu canlılara çok merakım var ama en büyük problem ışığa çok duyarlılar ve buna bağlı strese girebiliyorlar diye biliyorum ? yanlış mı biliyorum ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Açıkçası ışıkta hiç uyanmıyorlar zaten ama strese girdiklerini de sanmıyorum. Çünkü bu canlılar paladaryumda bakılıyor. Paladaryumlar da canlı bitkisiz, canlı bitkiler de uvb'siz olmuyor. Dolayısıyla bir şekilde UVB ışığına maruz kalacaklar. Ha bunu önlemek için bol bitki ve saklanma alanları yapılabilir. Ama benimkinde saklanma alanı da olmadığı halde gayet yem yiyor ve takılıyorlar rahatlıkla. Yeni kuracağım alanda da mecburen UVB olacak.

Bu arada fotoğraf yüklemeye şuan üşendim ama instagramdan takip ediyorsanız son zamanlarda bir kaç fotoğraflarını ekledim bendeki ufaklıkların :)

www.instagram.com/kaansezer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, CyBeRr yazdı:

Açıkçası ışıkta hiç uyanmıyorlar zaten ama strese girdiklerini de sanmıyorum. Çünkü bu canlılar paladaryumda bakılıyor. Paladaryumlar da canlı bitkisiz, canlı bitkiler de uvb'siz olmuyor. Dolayısıyla bir şekilde UVB ışığına maruz kalacaklar. Ha bunu önlemek için bol bitki ve saklanma alanları yapılabilir. Ama benimkinde saklanma alanı da olmadığı halde gayet yem yiyor ve takılıyorlar rahatlıkla. Yeni kuracağım alanda da mecburen UVB olacak.

Bu arada fotoğraf yüklemeye şuan üşendim ama instagramdan takip ediyorsanız son zamanlarda bir kaç fotoğraflarını ekledim bendeki ufaklıkların :)

www.instagram.com/kaansezer

Haklısınız ooo harika takip edeceğim mutlaka ama burayada yükleyin hocam mahrum kalmayalım buradan da hem güzel kaynak olur B)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap