WILDARIUM'a HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı egzotik canlı ve botanik alan tasarım mimarı olan wildarium'a hoş geldiniz. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

srpennywise

DIY. Teraryum... arkaplan silikon :( yardım

arkadaşlar selamlar,

internetten izlediğim videolarda gaza gelip yılanım için güzel bir teraryum yapmaya karar verdim. solventszi sista kahverengi silikonu arkaplanda yapıştırıcı olarak kullandım, üstünede yapay yosun ve hindistan cevizi torfu serperek doağl bir görünüm elde etmek istedim. resimde de görüleceği üzere hoş biryerlere gidiyordu ancak koku geçmiyor. 3 gündür balkonda havalandırıyorum...

ne önerirsiniz? söküp yeni mi yapacağım? yaparsam ne kullanayım, yapıştırıcı olarak?

kbb7pJ.jpg

Wildarium, blue80s ve livesgeckos bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar gayet güzel bir çalışma olmuş ülkemiz'de bu yönlü çalışmaları görmek harika !  B)

Bizde çalışmalarımızı silikon ile yapmaktayız. 2 maks 3 hafta'da koku kaybolacaktır ve teraryumu mutlaka havadar alanda bırakın balkon gibi.

Böylece sorun ortadan kalkacaktır. Arka planın yapımına dair günlük ve bilgileri forum'da paylaşırsanız herkes bilgi sahibi olabilir.

Keyifli forumlar. :)

ibocan ve srpennywise bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Wildarium yazdı:

Selamlar gayet güzel bir çalışma olmuş ülkemiz'de bu yönlü çalışmaları görmek harika !  B)

Bizde çalışmalarımızı silikon ile yapmaktayız. 2 maks 3 hafta'da koku kaybolacaktır ve teraryumu mutlaka havadar alanda bırakın balkon gibi.

Böylece sorun ortadan kalkacaktır. Arka planın yapımına dair günlük ve bilgileri forum'da paylaşırsanız herkes bilgi sahibi olabilir.

Keyifli forumlar. :)

Sevgili Wildarium öncelikle çok teşekkür ederim. Projemde sizin çalışmalarınızdan ilham aldım kesinlikle onu söylemeden edemeyeceğim. Bizimki haliyle çok amatör oldu. Ama her işlemi fotoğrafladım. Biter bitmez 2-3 hafta içinde adım adım anlatacağım bir konu açacağım... :)

Wildarium bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, blue80s yazdı:

Harika olmuş :lol: çok beğendim. akvaryum silikonu muydu kullanılan ?

dostum akvaryum silikonu değildi. üzerine kahverengi hindistan cevizi torfu döktüğüm için arada boşluklar kalacağını düşündüm bu sebeple kahverengi silikon kullandım. ama solventsiz.  ama ortak görüş beklettikçe kokunun gideceğine dair :) bu sebeple beklemedeyiz :)

blue80s bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam kesinlikle akvaryum silikonu olmalıydı koku ondan uzun süreli adminin dediği gibi 2,3 hafta sürer ama normal akvaryum silikonu maks 4 gün bilemedim 1 haftada giderdi diye düşünüyorum. bende paylaşımlarınızı heyecan ve merakla bekliyorum.B)

srpennywise bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, blue80s yazdı:

Hocam kesinlikle akvaryum silikonu olmalıydı koku ondan uzun süreli adminin dediği gibi 2,3 hafta sürer ama normal akvaryum silikonu maks 4 gün bilemedim 1 haftada giderdi diye düşünüyorum. bende paylaşımlarınızı heyecan ve merakla bekliyorum.B)

aynen dostum. çoğu şey hazır bende paylaşmayı dört gözle bekliyom. çok detaylı yazdım herşeyi malzemeleri fiyatları nereden aldığımı kadar. :) 

kurumasını bekliyorum,  son birkaç rötüşum var. ardından kapak gelicek ona şerit led falan yapıcam yeşil :) tamamen bitsin. efsane resimlerle biz amatörlere yardımcı olacağımı umuyorum.

Wildarium ve blue80s bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap