WILDARIUM'a HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı egzotik canlı ve botanik alan tasarım mimarı olan wildarium'a hoş geldiniz. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

livesgeckos

Mexican redknee tarantula (Brachypelma smithi)

tarantula_brachypelma_smithi_by_astoko-d

BRACHYPELMA SMITHI

Meksika'da Sierra Madre Occidental ve Sierra Madre del Sur Dağları aralıklıklarında ve batı taraflarında yaşayan bir tarantula türüdür. Dişiler genellikle 25 yıl civarlarında erkekler ise 4-5 yıl yaşarlar.

TANIM

En popüler başlangıç türü olarak bilinirler. Siyah bacakları ve eklemleri üstündeki turuncu renkten adlarını alırlar. Genel davranışları itibariyle agresif olmadıkları için popülerliği yüksek olan bir tarantula türüdür.

20090403_tarantula.jpg

YAŞAM SÜRELERİ

Brachypelma smithi türünün dişileri ortalama 25 yıl yaşamaktadır. Erkekler ise ortalama 4-5 yıl yaşarlar . Ayrıca  oldukça yavaş büyüyen bir türdür.

YAŞAM ALANI

Bu tür orta boyutlu olduğundan çok büyük yere gerek yoktur 30x30 taban alanlı terraryum uygun olur.Teraryumda hava sirkülasyonu çok önemlidir . Bu yüzden teraryum için kullanılan kap veya akvaryuma hava delikleri açılmalıdır ve saklanabilecekleri mağara gibi oyuklar oluşturulmalıdır. Ayrıca nemin az (ortalama %50) olması gerekir. Sling hal hariç su kabı konulması tavsiye edilir.

318d88224f92913e77d4cc27a0def8db5d93d4fc

BESLENME

Beslenme için büyük canlı yemler (kemirgenler) hariç un kurdu , morio kurdu , hamam böceği türleri , cırcır kullanılabilir .

blue80s ve Wildarium bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

süper olmuş hocam bu en ilgimi çeken canlılar babooon türleri daha çok dikkatimi çekiyor ama zehir konusunda çok tesirliler. 30 x 30 yeterli olur demişsiniz dahabüyük alanlarda beslenmesinde sorun olur mu ? :mellow:

livesgeckos bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim :) . Fazla büyük alanlar tarantulaların strese girmesine ve ölümüne sebebiyet veriyor . Baboon türleri başlangıç için pek iyi türler olduğunu sanmıyorum açıkcası ancak sizin tecrübenizi bilmediğim için yorum yapamayacağım :) .

blue80s bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, livesgeckos yazdı:

Teşekkür ederim :) . Fazla büyük alanlar tarantulaların strese girmesine ve ölümüne sebebiyet veriyor . Baboon türleri başlangıç için pek iyi türler olduğunu sanmıyorum açıkcası ancak sizin tecrübenizi bilmediğim için yorum yapamayacağım :) .

Taban türlerinde başlangıç seviyesindeyim hocam ama doğası gereği baboonlar dediğim gibi fazlaca ilgi alanımda.

Zira ısrıdıklarında sorun büyük oluyor sanırım değil mi ? çok etkili zehirleri var diye biliyorum ?

http://surungenpazari.com/Ilanlar/baboon-orange-tarantula-disi-pterinochilus-murinus-1612

Hatta www.surungenpazari.com 'da buldum rakam uygun gibi geldi bana pazarlıkla alınır galiba 100-150'ye ? :excl:

zgn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap