WILDARIUM'a HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı egzotik canlı ve botanik alan tasarım mimarı olan wildarium'a hoş geldiniz. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

Wildarium

Yönetici
 • İçerik sayısı

  216
 • Katılım Tarihi

 • Son ziyaret

 • Days Won

  9

Wildarium kullanıcısının paylaşımları

 1. http://www.surungenpazari.com/Ilanlar/dal-bocegi-phasmida-5-tl-adet8704
 2. natrix

  Merhaba evet muhtemelen '' DAMALI SU YILANI ''
 3. Çok faydalı bir konu ! Devamını bekliyoruz.
 4. Öyle gzküyor ama bu hobiye gönül verenler doğay aşık ve doğayı kendine ev edinmiş canlılara aşık kişiler zaten yani bizler.
 5. Merhaba; Su altı alanından oluşup karasal alanı aslında yoktur ancak bitkiler ve bitkisel malzemeler (dallar, kuru yapraklar vb.) sudan dışarı çıkıp karasal alan gibi bir görüntü oluşturabilirler. Riparyumlarda mutlaka su altında köklenip bir kısmı suyun dışına çıkan bitkiler bulunmalıdır. Örnek çalışmalar;
 6. İnanılmaz... Bu görüntülerin buraya gelmesi sanırım min. 10-15 yıl
 7. Düzenlendi.
 8. Geçmişte forum versiyonu yükseltirken data kaybı oldu @zgn o yüzden. Şimdilik video kalması kafi yeni konularla güncelleriz.
 9. Örnek tropikal orman taban şelale çalışması. Kullanılanlar; - Kare menfez 60 x 60 ( 4 adet ) - 1.70 m beyaz su tesisatı borusu ( alternatif hortum'da kullanılabilir. ) - Akvaryumlar da kullanılan dalgıç pompa mini. ( 1 metre su basabilme kabiliyeti olan. ) - Muşamba ( pazar veya manav tezgahlarında kullanılan ) siyah renk 1.50 x 60 cm Kuruluma dair merak ettiğiniz tüm hususları sorabilirsiniz.
 10. Gayet güzel rehber olmuş platformu ziyaret edenlere emeğinize sağlık.
 11. @zgn harika bir konu daha ! Ben konuyu biraz daha okunur hale getirdim.
 12. @zgn sizden kesinlikle böyle bir ev bekliyoruz
 13. Güzel paylaşım olmuş evet hakikaten hasret oldu uzun zamandır göremedim sizi ve konularınızı Devamını en kısa zamanda bekliyoruz. Keyifli forumlar.
 14. Sayın @forester çok güzel paylaşım'da bulunmuşsunuz teşekkürler. Tüm terraryum kurulumcularının hobi sahiplerinin özellikle amfibi türlerine sahip kişilerin en aradığı türler arasında brromeliad'lar. Ülkemiz'de bir elin beş parmağını geçmeyecek kişide var biz dahi hollanda dan özel siparişle ara ara getirtiyoruz bu her yüzeyde yaşayabilen dal, üst zemin gibi alanlar'dan kastımız kök bitkilerin üretimini yapabilir çoğaltırsanız kapınızı çalan çok kişi olacaktır hatta durumu profesyonelce yaparsanız biz bile kapınızı çalacak gruplardan birisi olabiliriz. Bu söyleminizi dikkate alıyoruz ve hobi'de size başarılar diliyoruz. Bu ve benzeri paylaşımları mutlaka beklemekteyiz. Keyifli forumlar.
 15. Harika bir paylaşım olmuş ve görsellerde harikulade. Bir çok kişi için güzel kaynak olacaktır zamanla konunuz.
 16. Merhaba; Çöl tipi hazırlanmış bu harika vivaryum'da akrep türlerine ev sahipliği edebilirsiniz. Bu vivaryum'da Chihuahuan çölünden örneklenme yapışmıştır bu çalışmada. ABD'nin Teksas eyâletinde bulunan, Teksas Şehri El Paso'yu tamamen saran, dağlık bir çöldür. ABD-Meksika sınırı ortalarında uzanır ve Meksika Platosu'nun orta ve kuzey kısımlarını kapsar. ABD'nin New Mexico, Teksas ve Arizona eyaletlerinde, Meksika'nın ise Chihuahua, Coahuila, Durango, Zacatecas ve Nuevo León eyaletlerinde bulunur. 362,600 km² alanı kaplayan çölün en yüksek noktası 1.675 m, en alçak noktası ise 600 m'dir. Çölde toplamda iki milyonu aşan insanı barındıran yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bu çölde dev akrepler yaşamaktadır. Beslenen canlı çöl akrebidir ununla alakalı bir çok yazı bulabilirsiniz. Vivarium Detayları; Ölçü : (Y) 300mm x (G) 200mm x (H) 200mm Kullanılan materyaller: Cam, manyetik kapı tutucu ve keçe Dekor ürünleri : Doğal arkaplan, beyaz kum, doğal kayalar, çakıl, kök, bitki, KERA-NATUR örümcek kase. Vivaryum tamamen çöl akrebi için geliştirilmiş LED aydınlatma sistemi kurulmuştur. ( Ay ışığı sensörlü )
 17. Yakın zamanda macera ve spor aktivitelerinizi GoPro Fusion küresel kameranın 360 derece çekim yeteneğiyle kaydedebileceksiniz. İşte, GoPro kamera hakkındaki ilk bilgiler. GoPro, saniyede 30 kare ve 5.2K çözünürlükte 360 derecelik görüntü ve video çekme yeteneğine sahip yeni küresel kamerası Fusion’ı duyurdu. Peki, GoPro Fusion neler sunacak? GoPro Fusion tüm çevrenizi kaydedecek GoPro aksiyon kamera serisi gibi çalışan ve bağlantı parçaları ile uyumlu olan GoPro Fusion, aynı şekilde araçlara veya başlıklara takılabiliyor. Bu sayede macera ve spor aktivitelerinizi sürükleyici bir biçimde kaydetmenizi sağlayacak kameranın OverCapture özelliği dikkat çekiyor. OverCapture sayesinde tüm yönleri kaydedebiliyor ve ardından çekiminiz için post prodüksiyon aşamasında istediğiniz kompozisyon ve açıyı seçebiliyorsunuz. Böylece sabit perspektifli video ve yüksek kaliteli sabit görüntüler oluşturulurken size daha fazla yaratıcı özgürlük sunuluyor. Tam da Facebook tarafından 360 derece içerik kaydı için yeni x24 ve x6 kameraların tanıtıldığı bir dönemde GoPro Fusion’ın ortaya çıkması da dikkat çekiyor. Öte yandan Facebook’un ürünleri daha çok setlerdeki film yapımcılarının işine yarayacakken GoPro ise sahaya çıkarak fark yaratmak niyetinde. Şu an için Fusion ürününü test etmek isteyen kullanıcılar için bir pilot program sunan GoPro, ürünün kesin çıkış tarihini ve fiyatını ise bu yılın sonlarında açıklamak niyetinde. Öte yandan GoPro Fusion küresel kameranın 2017’nin sonunda piyasaya sürülmüş olacağı bilgiler arasında yer alıyor.
 18. Uyarı için teşekkürler forum versiyonunu güncellerken eski versiyonda takılı kalmış bazı veriler. Şimdi düzeltiyor olduk.
 19. Selamlar ; Konuyu biraz düzenledim kendimce net okunabilir ve şık gözükmesi adına bilginize. İçeriğe gelince çok yerinde güzel bir paylaşım. Heycanınızın her daim bu yönde devam etmesi ve nice kaynaklara önderlik etmeniz temennisi ile. Keyifli forumlar.
 20. Çok güzel ve yerinde paylaşım olmuş sonuna kadar destek verebiliriz kendilerine. Buyursunlar burada canlıları anlatıp öğretici makaleler, vidolar paylaşsınlar. Ve dost platformlar kısmınada ekleriz kendilerini sorun değil. Aynı zaman'da https://www.facebook.com/groups/turkiyedogalhayati ile de www.surungenpazari.com sayesinde muhattaplığımız oldu dirsek temasımız devam etmekte bizi yerli türler konusunda uyarıyorlar bizde o ilanları pasifize ediyoruz. Kendileri ile diyaloğunuz varsa www.turkherptilorg yöneticileriyle buyursunlar platformumuz sonuna kadar kendilerine açıktır davet edebilirsiniz. Keyifli forumlar / Duyarlı davranışlarınızdan dolayı teşekkürler.
 21. Ortamları gayet doğal ve harikulade biraz daha dekoratif çalışmalar ile görsellik arttırılabilir doüal kuru mango kökler ile veya yapısal kayalar ile bu seferde temizlik işlemi zor olabilir ama görsel kalite böylece artacaktır. Paylaşım için teşekkürler
 22. Bir faydalı kaynak daha metin düzenlemesi yaptım bilginize. Devamını bekliyoruz.
 23. 2. Konunuz bu forum'da açtığınız ve ilki en az ilki kadar çok faydalı olduğu kanısındayız bizde. Bu ivmede bu alt yapıda devam edersek gelecekteki en detaylı Türkiye'de bulunan yaşam alanı formu olacağız. Bildiklerinizi tüm hobici ve bizlerle her daim paylaşmanız dileği ile. Konuyu biraz metin düzenlemesi yaptım okunması kolay ve şık olsun diye bilginize. Sizden ricam imzanızı lütfen düzenleyiniz daha sade daha şık bir anlatım kullanınız çok uzun imzalar forumda ki görselliğide bozmakta bilginize. Keyifli forumlar.
 24. Harika paylaşım olmuş emeğinize sağlık. paylaşımlarınızın devamını dileriz.
 25. @srpennywise İlgi ve alakanızdan beğeninizden dolayı size teşekkürler @blue80s sizede çok teşekkürler. Proje tüm hızı ile devam etmekte şuan aydınlatma üzerine denemeleri yapılıyor final görüntüleri yakın zaman'da eklenecek.