WILDARIUM'a HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı egzotik canlı ve botanik alan tasarım mimarı olan wildarium'a hoş geldiniz. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

Yaşam Alanları

Forums

 1. Teraryum

  Sürüngenler için bazı bitki türleri ve kara ortamının taklit edildiği akvaryum benzeri tanklardır. Farklı ölçülerde içinde bulundurulacak canlıya göre dekore edilir.

  7
  gönderi
 2. Vivaryum

  Canlıların tür ve ihtiyaçlarına göre çöl, savan, ılıman orman, tropik orman, yarı aquatik, tropik aquatik gibi ortamlar oluşturularak sürüngen ve anfibi tülerin yaşatıldığı alanlardır

  27
  gönderi
 3. Paludaryum

  Bir su kenarı simulasyonudur. Tamamen su altını konu edinen akvaryumlardan ziyade, su altı yaşamı ile birlikte suyun hemen dışını da içine alır. Bu durumda su kenarında yaşayan bataklık bitkileri, hem suda hem karada yaşayan bir takım canlılar da buna dahil edilebilir.

  47
  gönderi
 4. Riparyum

  Su altı alanından oluşup karasal alanı aslında yoktur ancak bitkiler ve bitkisel malzemeler (dallar, kuru yapraklar vb.) sudan dışarı çıkıp karasal alan gibi bir görüntü oluşturabilirler. Riparyumlar'da mutlaka su altında köklenip bir kısmı suyun dışına çıkan bitkiler bulunmalıdır.

  5
  gönderi
 5. Formikaryum

  Böceklerin ve eklembacaklıların beslenmesi amaçlı ortamlardır, karasal ve sucul alan böceklerle ilişkili olarak herhangi bir miktarda olabilir.

  3
  gönderi
 6. Wildarium - Yaşam Alanları

  WILDARIUM ürünleri.

  5
  gönderi